,,Budowa domu nie taka straszna jak ją malują”

Inwestycja budowy własnego domu dostępna może być dla każdego- nawet jako alternatywa dla kupna mieszkania i to w tej samej cenie. Ważne, żeby poznać od kuchni jak to wszystko działa. Jak rozmawiać z projektantem, jak z wykonawcą, a jak z dostawcą materiałów?
Odkryjemy karty i pokażemy:
Jak pracuje projektant, co potrzebuje żeby sprawnie projektować i kiedy złoży nam dobrą ofertę cenową;
Czy wybrać projekt indywidualny czy adaptację;
Jak nadzorować prace projektowe;
Jak pozyskać wykonawcę, jak rozpoznać czy jest rzetelny, kiedy wykonawca złoży nam realną ofertę, jak rozpoznać zaniżoną, a jak zawyżoną;
Dlaczego VAT na zleceniu całościowym obniży nam koszty;
Jak zamawiać materiały;
Czy kierownik budowy powinien być więcej jak trzy razy na całą budowę, dlaczego kierownicy nie spełniają oczekiwań inwestorów, czy można budować dom i mieć kierownika z prawdziwego zdarzenia itp.

Rozwiejemy wątpliwości i wyjaśnimy niewiadome, usprawnimy prowadzenie własnej inwestycji.
Nie będą to typowe tematy z miesięczników budowlanych: typu dachówka taka czy inna lub ogrzewanie podłogowe- szczegóły jak wykonać?
Na Budowlanych Rewolucjach dowiecie się:
1️. Jak w ogóle zacząć inwestycję?
2️. Jak sprawdzić działkę, za ile ją kupić i czy w ogóle warto ,
3️. Jak zaplanować koszty, dlaczego na stronach z domami kosztorysy są nierealne,
4️. Co z przyłączami, a co z sieciami,
5️. Kiedy wydawanie pieniędzy na dodatkowe instalacje typu pompy ciepła itp. jest bez sensu,
6️. Jak zrobić garaż dużo taniej niż tradycyjny i dlaczego nie powinien być w bryle budynku?
7️,8,9…… Poruszymy też wiele innych tematów.
Tematy i wyjaśnienia przygotowaliśmy na podstawie własnych doświadczeń tj. firmy, która na co dzień prowadzi różne inwestycje (od domów jednorodzinnych, po osiedla mieszkaniowe, stacje paliw, aż po centra handlowe i restauracje) ale i doświadczeń własnych jako inwestora budującego sam dom, który wydawał pieniądze, popełniał błędy, dobierał rozwiązania i testował na własnej skórze.

Znamy ,,ból’’ wydawania własnych pieniędzy na budowę domu. Wiemy, że kredyt na budowę musi być rozliczony i jak podzielić transze. Znamy strach przed nieplanowanymi wydatkami lub nagłe podniesienie kosztów w rozliczeniu z wykonawcą. Przede wszystkim udało nam się wybudować niejeden dom w cenie mieszkania.

Budowlane rewolucje to cykl postów na facebooku z ww. tematami, który zakończymy wykładem w wybranym przez nas mieście . Na wykładzie oprócz wyjaśnienia wszystkich ww. jak i nie tylko tematów na koniec będziemy odpowiadać na pytania uczestników, a nawet doradzać i proponować rozwiązania w problematycznych kwestiach z którymi do nas przyjdziecie.

Dlaczego wykłady?
Chcielibyśmy żebyście zaczęli postrzegać budowę domu jako rzeczywista alternatywę kupna mieszkania, ale to nie wszystko.
Wykłady maja jeszcze jeden cel- a jest nim zbiórka pieniędzy dla osób chorych lub potrzebujących. Czyli łączymy dwa w jednym. Z jednej strony zdobędziesz wiedzę (praktyczną od kuchni) jak wybudować dom, a z drugiej pomożesz.
Jak to zrobimy?
Wykłady te będą ,,darmowe” tylko w cudzysłowie. Każdy kto chce na zakończenie postów skorzystać z wykładu proszony jest o przelanie dowolnej sumy pieniężnej bezpośrednio dla jednego z podopiecznych jednej z polskich fundacji siepomaga lub stonoga. Przed lub po wykładzie można wpłacić przelewem złotówkę, dwie a może sto lub więcej na rzecz jednego z podopiecznych. Nie będziemy tego sprawdzać 😊. Ważne żeby pomóc.
Możesz wpłacić na rzecz jednego ze wskazanych przeze mnie podopiecznych lub wybrać samemu. Ważne żeby pomóc nawet minimalnie. Jeżeli wystartujesz budowę swojego domu w ten sposób to wierzymy, że zaczniesz inwestycję najlepiej jak to możliwe. Zatem łączymy dobre z pożytecznym i startujemy.

Prosimy udostępnijcie ten post i pomóżcie nam zmienić nasz świat na lepsze i pomagać.
Przed wykładem oczywiście wskażemy potrzebującą osobę, dziecko, dorosłego, na której cel w danym wykładzie zbieramy pieniążki .

‼️BUDOWLANE REWOLUCJE CZAS ZACZĄĆ.💪💪💪